Nebankovní půjčka

23.03.2015 22:34

Neuspěli jste u banky? Co takhle půjčka od nebankovní společnosti.

Chtěli jste u banky o půjčku a oni vám z nějakého důvodu nevyhověli? Nevěste hlavu, řešením je nebankovní půjčka, která je vhodná i problémového klienta, jenž by měl dosti složité získat půjčku od bankovní instituce v případě, že by mu vůbec nějakou nabídli.

Výhodou je že u nebankovních půjček není potřeba předkládat svůj příjem a často ani samotní poskytovatelé vás nebudou hledat v registru dlužníků.  Smlouvu o půjčku u nebankovních institucí máte na přepážce velmi rychle vystavenou a nebudete muset podkládat výši vaší mzdy, půjčky získáte velmi snadně. Vezměte si jen dva doklady (např. občanský průkaz a řidičský průkaz nebo pas). Na základě těchto málo potřebných dokladů vám bude poskytnuta půjčka dle vašeho výběru. Nicméně i tady je nutné řádně číst smlouvu, aby vás pak nic nezaskočilo. U známých nebankovních institucí obvykle problém nebývá.

Úvěry nabízejí dlouhodobě, smlouvy jsou dle norem České národní banky a vše probíhá automaticky. Kde by tedy mohly nastat problémy? Například u půjčky od malých investorů či nedůvěryhodných podomních prodejců. Tady dbejte zvýšené opatrnosti, neboť tito menší investoři obvykle spoléhají na to, že potřebujete peníze rychle a nabízejí tak nevýhodné smlouvy a půjčka od nich se vám ve finále značně prodraží.