Nebankovní půjčky na směnku

15.06.2014 07:48

Směnka je forma cenného papíru, který v sobě má zahrnuty náležitosti, ze kterých plyne jaký má dlužník závazky vůči svému věřiteli, přičemž směnka dává svému držiteli právo si zapůjčené peníze dožadovat v předem domluvené lhůtě.

Směnka je platební nástroj, který slouží k založení obchodního úvěru, nebo jako nástroj k placení či ručení a na závěr je jí možno využít jako prostředek k zapůjčení hotovosti, o čemž si teď něco málo napíšeme.

Nebankovní půjčka na směnku je jednou z nejdéle praktikujících typů úvěrů, neboť její provoz je vskutku jednoduchý a nejpochopitelnější. Žadatel si většinou tuto formu úvěru vybírá v případě, kdy nechce nebo není schopen dokládat různá potvrzení, které by byly zapotřebí při žádosti o půjčku v bankovním sektoru.

Běžně to funguje asi tak, že žadatel o nebankovní půjčku na směnku si připraví pouze svůj občanský průkaz plus druhý doklad totožnosti. V tomto případě není nutné si obstarávat potvrzení o průměrné mzdě ani si zajišťovat ručitele či zástavu, protože majitel směnky si je vědom, že žadatel nemá moc času na zbytečné protahování a potřebuje finance co nejdříve.

V případě nebankovní půjčky na směnku je žadatel vyrozuměn ohledně schválení, kdy následně je podepsána směnka na požadovanou částku a dohodnutou dobu splatnosti. Toť je celá administrativa spojená s vyřízením půjčky na směnku. Pak už Vám jen věřitel vyplatí na ruku žádaný peněžní obnos a Vy si jej můžete užívat do libosti!