Peníze na spořicích účtech ztrácejí hodnotu.

26.12.2013 14:07

 Úrokové sazby na spořicích účtěch jsou velice nízké. Loni se úroková sazba pohybovala kolem 2,5 procenta. Letos se tyto úrokové sazby pohybují dokonce jen kolem 1,5 procenta, což je v průměru o 1% méně, než průměrná míra inflace v roce 2013. Samozřejmně, že můžete dosáhnout i zajímavějšího úroku, ale musíte přistoupit na podmínky banky. jednou z nich je Maximální a minimální zůstatek na účtu.

   Jak jsme se již smínili jednou z podmínek je minimální zůstatek na účtu. Některé banky nabízejí na spořícím účtu úrok 2 procenta za podmínky, že na účtu musí být minimální zůstatek stotisíc korun navíc musí klient využívat aktivně platební kartu a zaplatit s ním minimálně čtyřitisíce korun.  

   Další bonus na úrokové sazbě můžete získat na termínovaných vkladech, kdy nesmíte na vložené peníze šáhnout po sjednanou dobu. Výše se liší sjednané délky. Čím delší doba, tím větší úrok.

  Pokud máte volné peněžní prostředky, které chcete aby se zhodnocovali, musíte zvolit jinou formu zhodnocení např. investování do drahých kovů či fondů aj.