S finanční gramotností Vám nyní pomůže škola.

28.11.2013 22:37

Bohužel v České republice je stále většina lidí finančně negramotná. Lidé neví, jak správně nakládat se svými finančními prostředky. Jak strávně investovat nebo jak si správně půjčit a hlavně na co si dát pozor. Dnešní doba je plná nástrah v podobě podvodníků, kteří profitují z chyb lidí.


 S tím je už konec!

   Plzeňská Střední škola informatiky a finačních služeb otevřela kurz finanční gramotnosti určený široké veřejnosti. Naučíte se zde například, jak se vyhnout předlužení, jak hospodařit s penězi, jak se vyhnout osobnímu bankrotu. Naučíte se zde na co si dát pozor při půjčování, lepší rozhled a jak se správně rozhodovat. Ne všechny půjčky a úvěry jsou totiž výhodné.
   Dále se naučíte, základní pojmy a termíny financí. Seznámíte se z ustanoveními pracovního a občanského práva. Jak si vytvořit finanční rezervu a jak správně rozdělovat Vaše finanční prostředky, ale třeba i jak řádně spravovat Váš rodinný rozpočet nebo finance podnikání. Kurz byl běží od 15. října a je značně flexibilní. Seznámíte se z kvalifikovaným lektorem, který Vám rád zodpoví Vaše konkrétní dotazy.

To by mohlo značně pomoci řadě lidí, kteří se dostali již do problémů či jak se problémům vyhnout.